2 Nisan 2012 Pazartesi

Geçici Dövme

Herkese mutlu neşeli  haftalar :)
Sabah işe gelirken korkmuştum kar yağışını görünce ama öğle saatlerine doğru bahar aylarında olduğumuzu hatırladı hava :)
Neyse son dönemlerde yaptığım ilginçliği anlatmak istiyorum size;
Hani olur ya, insan bazen farklılıklar ister dış görünümünde. Özellikle kadınlar, gider saçlarında yapar bu gibi değişiklikleri. Ama ben kıyamadığımdan kesip boyatmaya bu farklılıkğı başka bi şeyle yapmalıyım kanaatine vardım. Peki ne ?

Evde ufak bi operasyonla koluma geçici dövme yaparak. Farklı da oldu. Ama biraz daha üstünde çalışmam gerek sanırım :) Bilekte ve kolda duranları seviyorum. Kalıcı dövmeyi zaten göze alamam da işte ne derler annem tabiriyle "ufunetimi defettim" :):) yani hevesimi aldım. Peki ne kadar süre kalıyor derseniz de en az 1 hafta. Bu arada ufak bi dip not;  kına gecelerinde elinize şık desenler çizip hoş bi görüntü de  oluşturabilirsiniz  Neyse ben en iyisi nasıl yapılacağının anlatımına geçeyim. Bunun için yapmanız gereken bir kaç malzeme almak;
-Siyah Renkte Hint Kınası ve kına taşı (aktarlarda satılıyor)
-Oksijenli su
-yazmak ya da çizmek istediğiniz desen ve kalem
-Şeffaf kalın poşet (kilitliler en ideali )
-Makas, pilot kalem
-çizim yapmak için ince uçlı bir şey (kürdan olabilir mesela; ben yorgan iğnesinin arka kısmını kullandım)

Eveet artık hazırız. Desenimizi başka bir kağıda arka düzende tekrar çiziyoruz. Yani kullanacağımız desenin tam tersi olacak şekilde bir kağıdımız daha var. Kolumuza geçirince düz olsun diye. Sonra tersten olan deseni kestiğimiz şeffaf poşete çizerek geçiriyoruz pilot kalemle ve düzgünce dövmeyi yapacağımız bölgeye ters istikamette koyuyoruz, poşetteki desenin geçmesini sağlıyoruz. (Dövmeyi yapacağınız bölgedeki tüyleri önceden keserseniz daha iyi sonuç alırsınız.) Bi kısmı çıkmış bi kısmı dağılmış olabilir endişe etmeyin. yine pilot kalemle üstünden geçerek belirgin hale getiriyoruz desenimizi. sonra bi güzel sabunla yıkıyoruz. Aman fazla sürtmeyin. biraz belirgin şekilde kalsın. Sonra gözden çıkardığımız ufak bi kapta (pilastik bardak bile olur) kına taşı, kına ve oksijenli suyu birer ölçü koyup sürülecek kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. ve ince materyalimizle desen üzerinden giderek çiziyoruız. 2-3 saat kadar beklesin sonra ovalamadan yıkayın. Biraz koyu kahve gibi ise 1 saat bekleyip yine üzerinden gidebilirsiniz. Ama kalın çizgiler oluşturmamaya dikkat edin. İlk gün etkisiyle biraz şiş kızarık biraz da kalın çizgilerle görünebilir. Ertesi gün daha oturmuş oluyor. Umarım güzel olmuştur. Eğer güvenemezseniz önce görünmeyen bi bölgede deneyin derim :) İşte Sonuç:
5 yorum:

 1. şahane ya çok seviyorum dövmeyi ama abtest geçmiyo diye yapmıyorum kına denedim birde rengi hemen solmasa çok güzel olacak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle, renk hemen soluyor. Birkaç günlük işte, ancak hevesi almak için yapılır.

   Sil
 2. Güzel blog !!! Kolay gelsin

  YanıtlaSil
 3. merhabalar takipteyim bende sayfama beklerim.. gelirseniz çok memnun olurum..
  http://morasaleti.blogspot.com/

  YanıtlaSil